Plastry woskowe w depilacji intymnej

Usuwanie śladów po depilacji laserowej
Ślady po depilacji – jak sobie z nimi radzić?
24 maja 2011
Kobieta korzystająca z kremu do depilacji intymnej
Krem do depilacji intymnej kontra inne możliwości
4 czerwca 2011
Zabiegi depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej

Moda na gładkie miejsca intymne zdaje się trwać. Coraz więcej osób decyduje się na pozbywanie niechcianych włosków w okolicach bikini, tłumacząc to przede wszystkim względami higienicznymi. I słusznie, bowiem gładkie miejsca intymne to z jednej strony mniejsze ryzyko infekcji, a z drugiej – łatwiejsze utrzymanie higieny osobistej. Metod depilacji intymnej jest wiele. Niestety włoski dość szybko odrastają, a codzienne ich usuwanie jest dość żmudne. Dlatego wiele osób decyduje się na plastry do depilacji. Czy jest to dobry sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia? Czy jest skuteczna i nie wiąże się z „niespodziankami” po depilacji?

Przebieg depilacji za pomocą plastrów

Plastry nasączone woskiem, przeznaczone do depilacji miejsc intymnych można zakupić w każdej drogerii. Są one niezwykle wydajne bowiem w opakowaniu znajduje się zwykle 10 dużych plastrów. Do usuwania włosków z okolic intymnych potrzebne są mniejsze „kawałki”, dlatego też jedno opakowanie jest w stanie wystarczyć na kilkanaście depilacji.

Warto pamiętać, że skóra poddawana depilacji powinna być dokładnie oczyszczona i osuszona. Bardzo ważne jest, by skóra została pozbawiona tłustej warstewki. Dzięki temu plaster będzie trzymał się na skórze znacznie lepiej.

Następnie należy rozgrzać plastry w dłoni, a gdy będą już ciepłe, trzeba nakleić je na skórę. Bardzo ważny jest sposób przyklejania – należy przyklejać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie, energicznym ruchem należy plaster zerwać – w kierunku przeciwnym, czyli „pod włos”. Jeżeli nie wszystkie włoski zostały wyrwane, wówczas należy czynność powtórzyć. Można użyć tego samego kawałka plastra, jeżeli nie ma nim zbyt wielu włosków.

Zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej

Postępowanie po depilacji

Przede wszystkim należy przygotować się na dyskomfort. Depilacja za pomocą plastrów może wiązać się z bólem, szczególnie jeśli chodzi o miejsca intymne. Skóra jest w tych miejscach bardzo delikatna, a włoski dość mocne. Z tego też powodu po depilacji mogą pojawić się delikatne podrażnienia i zaczerwienienia.

By złagodzić działania niepożądane, warto po depilacji posmarować skórę specjalnym kremem o działaniu łagodzącym i kojącym. Można także zastosować specyfiki, które zawierają w swoim składzie substancje chłodzące.

Jeżeli chcemy zapobiec wrastaniu włosków, warto również regularnie wykonywać peelingi bądź stosować kremy zapobiegające wrastaniu (zawierają w swoim składzie kwasy owocowe).

Zalety plastrów do depilacji intymnej

Nie ulega wątpliwości, że plastry woskowe do usuwania włosków z miejsc intymnych posiadają wiele zalet. To właśnie dzięki temu tego rodzaju sposób depilacji cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Przede wszystkim warto podkreślić, że plastry do depilacji to jeden ze skutecznych sposobów na to, by przedłużyć gładkość miejsc intymnych. A to dlatego, że plastry wyrywają włoski wraz z cebulkami, co znacznie opóźnia odrost kolejnych włosków. A jeśli dodatkowo zastosujemy specjalne kremy przedłużające fazę katagenową, gładkość okolic bikini utrzyma się jeszcze dłużej.

Gdy plastry nie spełniają oczekiwań

Każdy z nas ma jednak inne wymagania. Nie wszyscy muszą być zadowoleni ze stosowania plastrów woskowych do depilacji. Są osoby, dla których usunięcie owłosienia w ten sposób sprawia wiele trudności, bądź pojawiają się problemy z wrastaniem włosków.

Na szczęście istnieje wiele innych metod depilacji, które pozwalają cieszyć się gładką skórą w miejscach intymnych. Są osoby, które stroniąc od metod związanych z wyrywaniem włosków, decydują się na kremy do depilacji. Te specyfiki, które przeznaczone są do usuwania owłosienia z miejsc intymnych zawierają w swoim składzie dodatkowe substancje, które eliminują ryzyko wystąpienia podrażnień. W lepszych kremach na rozstępy można znaleźć także dodatkowe substancje przedłużające efekty depilacji.

Można także zdecydować się na laserowe usuwanie włosków. Jest to metoda, która cieszy się ogromną popularnością, jednakże jest dość kosztowna. By depilacja laserowa pozwoliła na trwałe usunięcie włosków, koniecznością jest poddanie się kilku zabiegom. Laser usuwa bowiem wyłącznie włoski w fazie wzrostu. Wiadomo, że nie wszystkie włoski znajdują się w tej fazie jednocześnie. Stąd konieczność powtarzania zabiegu.

Podsumowanie

Plastry do depilacji są dobrym sposobem na pozbycie się włosków. Niestety nie jest to metoda całkowicie bezbolesna, szczególnie jeśli chodzi o bardzo wrażliwe miejsca intymne. Jednakże jest to jeden z tańszych sposobów na gładkie okolice bikini. Efekt depilacji utrzymuje się nawet 3 tygodnie, a opakowanie plastrów to koszt rzędu 10-15 złotych.

 

Więcej informacji na temat depilacji znajdziesz na naszym blogu – http://depilacjatorun.blox.pl/html

Komentarze są wyłączone.