Krem do depilacji intymnej kontra inne możliwości

Zabiegi depilacji laserowej
Plastry woskowe w depilacji intymnej
29 maja 2011
Depilacja laserowa kobiet
Kosmetyki do depilacji dla kobiet – które wybrać?
7 czerwca 2011
Kobieta korzystająca z kremu do depilacji intymnej

Kremy do depilacji intymnej

Dziś depilacja miejsc intymnych staje się coraz bardziej popularna, choć jeszcze jakiś czas temu było do nie do pomyślenia. Oczywiście przeciwniczki tego typu rozwiązań z pewnością się z znajdą, aczkolwiek przewaga leży po stronie zwolenniczek. Swój wybór tłumaczą dbałością o jeszcze lepszą higienę intymną oraz komfortem i estetyką. Sposobów depilacji miejsc intymnych jest wiele, a wybór odpowiedniej jest kwestią indywidualną. Niemniej sporo osób decyduje się na kremy do depilacji. Jest to bowiem metoda niezwykle wygodna, a przy tym całkowicie bezbolesna.

Co trzeba wiedzieć o depilacji intymnej za pomocą kremów?

Kremy do depilacji miejsc intymnych są bardzo popularne. Usuwanie włosków za ich pomocą jest niezwykle wygodne i nie sprawia kłopotu, nawet osobom mało doświadczonym w tym zakresie. Depilacja za pomocą kremów nie wymaga specjalnego przeszkolenia, ani przygotowania skóry.

Trzeba jednak pamiętać, by skóra w okolicach miejsc intymnych była dokładnie oczyszczona. Należy bowiem mieć świadomość, że w kremach do depilacji znajdują się substancje chemiczne, które mogą wchodzić w reakcję z innymi substancjami – składnikami balsamów oraz emulsji do pielęgnacji ciała.

Gdy skóra jest dokładnie oczyszczona i sucha, należy nałożyć równomierną warstwę kremu do depilacji, a następnie odczekać kilka minut. Po upływie czasu, który został określony na opakowaniu należy za pomocą specjalnej szpatułki (bądź ręcznika – w przypadku Revitol Hair Removal Cream) usunąć krem. Wraz z nim pozbędziemy się i włosków. Po depilacji należy resztki specyfiku zmyć pod strumieniem letniej wody. Pod żadnym pozorem nie należy wcierać resztek specyfiku.

Trzeba mieć świadomość, że miejsca intymne są bardzo wrażliwe, a skóra delikatna. Dlatego też zdarza się tak, że kremy do depilacji (za sprawą nieodpowiednich składników) mogą wywoływać podrażnienia. By ich uniknąć, warto wybierać sprawdzone kosmetyki, bądź takie, które zawierają w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia – przeznaczone do skóry wrażliwej.

Efekty depilacji za pomocą kremów utrzymują się od 4 do 10 dni (jednak to w dużej mierze zależy od zastosowanego preparatu oraz obecności w nim substancji przyczyniających się spowalniania odrostu włosów).

Depilacja laserowa, jaki krem do depilacji intymnej wybrać?

Zabieg depilacji laserowej

Pozostałe metody depilacji

Nie wszyscy – z różnych powodów – decydują się na usuwanie włosków z miejsc intymnych za pomocą kremów do depilacji. Są osoby, którym tego rodzaju depilacja sprawia wiele kłopotów, bądź po prostu efekt gładkich okolic intymnych nie utrzymuje się tak długo, jakby chcieli. Istnieje kilka innych, niekoniecznie lepszych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia.

Są osoby, które mimo wielu wad maszynki do golenia, decydują się na taki sposób usuwanie włosków. Maszynki szybko i bezboleśnie pozbywają się owłosienia, aczkolwiek efekt gładkiej skóry utrzymuje się zaledwie 1-2 dni, a odrastające włoski są znacznie bardziej sztywne, co wywołuje uczucie szorstkości.

Są również osoby, które decydują się na usuwanie włosków za pomocą plastrów do depilacji. Nie da się ukryć, że efekty tego sposobu depilacji utrzymują się dość długo. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to łatwa metoda. Wymaga sporo wprawy (którą można nabyć jedynie posiadając ogromne pokłady cierpliwości). Depilacja za pomocą plastrów woskowych nie zawsze się udaje. Często popełnianym błędem jest mało energiczne zrywanie plastra i pociąganie go ku górze. To skutkuje mało efektywną depilacją oraz problemem związanym z wrastaniem włosków.

Można również zdecydować się na depilację laserową miejsc intymnych. Wydaje się to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, bowiem ten sposób usuwania włosków jest w stanie wyeliminować problem kolejnych depilacji. Kilkakrotne poddanie się depilacji laserowej skutecznie niszczy wszystkie włoski, dzięki czemu zabiegi kolejnej depilacji nie są konieczne. Depilacja laserowa ma jednak ten „feler”, że jest dość kosztowna. Usuwanie włosków z miejsc intymnych to koszt rzędu kilkuset złotych za jednorazowy seans. Biorąc pod uwagę fakt, iż trzeba wykonać nawet 4-5 zabiegów, kwota rzędy kilkuset złotych może przerodzić się nawet w 1000 złotych. Jest to zatem wydatek, na który niewiele osób może sobie pozwolić.

Podsumowanie

Kremy do depilacji miejsc intymnych mają konkurencję. Nie da się ukryć, że jest wiele innych metod, które dają trwalsze rezultaty. Nie są jednak pozbawione wad, co sprawia, że i usuwanie włosków za pomocą kremów jest popularne. Wybór odpowiedniej metody zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Kremy do depilacji mają tę zaletę, że usuwanie owłosienia z delikatnych miejsc intymnych jest całkowicie bezbolesne, i a sam zabieg nie jest skomplikowany. Pozostałe metody albo są kosztowne, albo bolesne bądź mało dokładne. Jednak to tylko od nas zależeć będzie, jaką metodę usuwania włosów wybierzemy.

 

Więcej informacji o depilacji znajdziesz na naszym blogu – http://depilacjatorun.blox.pl/html

Komentarze są wyłączone.