Kosmetyki do depilacji dla kobiet – które wybrać?

Kobieta korzystająca z kremu do depilacji intymnej
Krem do depilacji intymnej kontra inne możliwości
4 czerwca 2011
Depilacja mężczyzny w domu
Depilacja IPL w domu?
13 czerwca 2011

Kosmetyki do depilacji dla kobiet – które wybrać?

Depilacja laserowa kobiet

Depilacja laserowa kobiet

Dla wielu pań regularne usuwanie zbędnego owłosienia jest właściwie „katorgą”. Włoski dość szybko odrastają, a to oznacza że kolejne zabiegi należy wykonywać w krótkich odstępach czasu. Nie da się ukryć, że bywa to dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie i chcemy szybko pozbyć się włosków. Na szczęście w drogeriach nie brakuje kosmetyków do depilacji, które – w zależności od naszych upodobań i oczekiwań – mogą spełnić nasze oczekiwania. Warto jednak wiedzieć, że inne kosmetyki będą dużo lepsze do usuwania włosków z nóg, a inne z delikatnych okolic intymnych i pach. Co więc rynek kosmetyczny ma do zaoferowania?

Usuwanie włosków z nóg

Depilacja nóg jest szczególnie ważna dla kobiet. Nie ma już chyba takiej pani, która by odsłoniła swoje nogi, na których znajdują się włoski. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu taki widok był do zaakceptowania, o tyle w dzisiejszych czasach widok taki budziłby jedynie niesmak.

Depilację nóg trzeba często powtarzać, szczególnie wtedy, gdy włoski usuwane są za pomocą maszynek do golenia. W związku z tym, że owłosienie usuwane jest wyłącznie na powierzchni skóry, nowe włoski pojawiają się bardzo szybko. I tak samo szybko skóra traci swoją jedwabistą gładkość. Ponadto włoski zdają się być znacznie twardsze i nieprzyjemne w dotyku. Ale nie da się ukryć, że maszynka do golenia jest niezwykle wygodna w użyciu, bowiem nie tylko depilacja jest bezbolesna, ale trwa maksymalnie 2-4 minuty.

Doskonalszą alternatywą maszynek jest jednak krem do depilacji (tak zwana metoda depilacji chemicznej). Krem zawiera w swoim składzie odpowiednie substancje chemiczne, które przyczyniają się do rozpuszczenia keratyny – białka budującego włos. W ten sposób dochodzi do likwidacji zbędnego owłosienia po potraktowaniu go specyfikiem. Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku kobiet o bardzo wrażliwej skórze, depilacja nóg kremem może przyczynić się do pojawienia się podrażnień. Wówczas trzeba sięgnąć po specyfiki, które zawierają w swoim składzie substancje łagodzące. Warto także pamiętać, że by stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu. Nie należy przedłużać czasu oczekiwania (gdy nałożymy krem na nogi), bowiem może poskutkować to poważnymi podrażnieniami i reakcjami alergicznymi. Nie należy zapominać, że krem do depilacji zawiera substancje chemiczne, które nie przez każdą skórę są tolerowane.

Jednak i kremy do depilacji nie są idealne, jeżeli weźmiemy pod uwagę długotrwałość efektów. Depilacja chemiczna pozostawia gładkie nogi przez kilka-kilkanaście dni. Wszystko zależy od tego, jak skuteczny jest specyfik.

Depilację nóg można przeprowadzić również za pomocą plastrów woskowych. Jest to dość wygodne rozwiązanie, które pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia na kilkanaście dni (nawet do trzech tygodni). Trzeba jednak mieć świadomość, że skuteczna będzie ta depilacja, która przeprowadzana jest zgodnie z zasadami. Przede wszystkim należy pamiętać, by plastry dobrze rozgrzać w dłoniach i przykleić je „włosem”, a odklejać energicznym ruchem – pod włos. Wówczas istnieją spore szanse, że pozbędziemy się wszystkich włosków wraz z cebulkami. Warto także wiedzieć, że skoro włoski są wyrywane, depilacja za pomocą plastrów będzie wiązała się z pewnym dyskomfortem.

Depilacja laserowa - kosmetyki do depilacji kobiet

Depilacja laserowa – kosmetyki do depilacji kobiet

Kosmetyki do depilacji bikini

Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na depilację bikini (nierzadko jest to pełna depilacja, zwana depilacją brazylijską). Tłumaczą to przede wszystkim względami higienicznymi i estetycznymi. A po jakie metody sięgają?

Najczęściej w „ruch” idą maszynki do golenia, aczkolwiek – podobnie jak w przypadku usuwania włosków z nóg – nie jest to idealna metoda. Włoski bardzo szybko odrastają, a skóra staje się szorstka i nieprzyjemnie drapie. Maszynki można oczywiście zastąpić kremami do depilacji. Trzeba jednak pamiętać, że miejsca intymne są niezwykle delikatne i wrażliwe, a więc niektóre specyfiki chemiczne mogą przyczynić się do podrażnień. Dlatego też koniecznością jest nie tylko wybieranie specjalnych preparatów, ale również wykonywanie próbnej depilacji – na niewielkim fragmencie skóry. Zaletą tego typu rozwiązania jest uniknięcie problemów z wrastającymi włoskami, co mogłoby sprawić, że skóra w okolicach intymnych nie będzie wyglądać dostatecznie estetycznie.

Do depilacji miejsc intymnych można zastosować również plastry woskowe. Skuteczność jest wysoka (gładkość utrzymuje się nawet kilkanaście dni). Trzeba jednak mieć świadomość, że dyskomfort związany z wyrywaniem włosków jest dużo większy aniżeli w przypadku wyrywania włosków z nóg (włoski w okolicach bikini są mocniejsze). Należy również pamiętać, by owłosienie wyrywać małymi fragmentami, wówczas unikniemy ogromnego bólu oraz podrażnień.

Kosmetyki do depilacji pach

Depilacja pach także jest koniecznością, podobnie jak depilacja nóg. Jest to wymóg dzisiejszych czasów, które stawiają przede wszystkim na estetykę. Usuwanie włosków z tych miejsc najlepiej wykonać kremami do depilacji. Jest to metoda bardzo wygodna, a przy tym i bezbolesna (warto pamiętać, że skóra pod pachami jest niezwykle delikatna; wyrywanie włosków mogłoby więc wiązać się z bolesnością). Trzeba i na nie uważać, bowiem zdarza się, że zawarte w kremach substancje chemiczne przyczyniają się do powstawania podrażnień i zaczerwienień skóry.

Nie ma idealnych kosmetyków do depilacji czy to nóg, pach, czy miejsc intymnych. Wybór odpowiedniego preparatu zależy przede wszystkim od naszych upodobań i wymagań. Wydaje się jednak, że kremy do depilacji są jednym z najlepszych rozwiązań.

 

Więcej informacji na temat depilacji znajdziesz na naszym blogu – http://depilacjatorun.blox.pl/html