Depilacja przedramion – fanaberia czy konieczność?

Depilacja mężczyzny w domu
Depilacja IPL w domu?
13 czerwca 2011
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
25 sierpnia 2019

Depilacja przedramion – fanaberia czy konieczność?

Depilacje pod pachami i przedramion

Depilacja pod pachami

Depilować czy nie depilować?

I tu pojawia się dylemat. Są osoby, które bez zastanowienia powiedziałyby „depilować”. Ale są i takie, które uważają depilację za coś mało koniecznego. I na jaką opcję się zdecydować?

Właściwie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Decyzja zależy w dużej mierze od naszych upodobań i oczekiwań. Jeżeli jesteśmy zdania, że wydepilowane przedramiona wyglądają estetycznie, wówczas warto zdecydować się na taki krok. Bardzo często na usuwanie włosków decydują się osoby, których owłosienie na przedramionach jest dość obfite i w dodatku ciemne.

Jeżeli natomiast włoski są jasne, cienkie i ledwo widoczne, nie ma sensu decydować się na depilację. Nie da się bowiem ukryć, że usuwanie owłosienia jest dość kłopotliwe, a nakładając na siebie dodatkowy obowiązek – depilację przedramion – dokładamy sobie pracy.

Najlepsze metody depilacji przedramion

Jeżeli już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy wydepilować przedramiona, warto wybrać taką metodę usuwania włosków, która będzie najmniej kłopotliwa.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście depilacja laserowa. Ten sposób usuwania włosków daje bowiem możliwość trwałego pozbawienia się zbędnego owłosienia. Promieniowanie laserowe emitowane z urządzenia zostaje pochłonięte przez barwnik, a następnie zamienia się w ciepło powodujące degradację mieszków włosowych. Warto pamiętać, że laser jest w stanie zniszczyć włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Oznacza to więc, iż koniecznością jest systematyczne powtarzanie zabiegu, by pozbyć się wszystkich włosków. Nie da się ukryć, że taka depilacja jest dość kosztowna. Dużo tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie depilatorów laserowych. Na rynku pojawiła się ostatnio nowość – domowy depilator laserowy IPL, który jest w stanie usunąć jednocześnie 180 włosków.

Kobieta wąhająca skórę po depilacji

Depilacja laserowa przedramion, niezbędny zabieg?

Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na tego rodzaju zabiegi laserowe. Z pomocą może przyjść pasta cukrowa. Jest to specyfik, który z powodzeniem można wykonać samodzielnie w domu (nie potrzeba żadnych specjalnych składników). Jeżeli jednak nie mamy do tego cierpliwości (nie zawsze pasta cukrowa zostanie przygotowana idealnie, szczególnie na początku), można zakupić gotowy specyfik. Pastę cukrową nakłada się na miejsca, które chcemy pozbawić włosków, a następnie zrywamy – tak jak w przypadku wosku. Taki sposób depilacji jest dużo mniej bolesny aniżeli inne metody usuwania zbędnego owłosienia. Warto pamiętać, że skóra przedramion jest delikatna, a więc i depilacja może wiązać się z dyskomfortem.

Alternatywą pasty cukrowej są plastry nasączone woskiem. Dostępne są one w każdej drogerii, a ich koszt waha się w granicach kilkunastu złotych. Depilacja za pomocą plastrów jest dość prosta, ale mimo wszystko trzeba dojść do wprawy. Przede wszystkim warto pamiętać, by skóra była dokładnie oczyszczona i pozbawiona jakichkolwiek resztek kremów. Następnie plastry należy rozgrzać w dłoni, by nieco upłynnić ich zawartość. Po nałożeniu na miejsca, które chcemy wydepilować (ważne jest zachowanie kierunku – plaster przykleja się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa), należy plaster energicznie zerwać – tym razem w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa.

Odmianą dwóch poprzednich metod depilacji jest usuwanie owłosienia za pomocą wosku. Taki zabieg najlepiej jednak wykonać u profesjonalnej kosmetyczki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Ostatecznością, jeśli chodzi o usuwanie włosków z przedramion jest oczywiście depilator elektryczny. Jest to urządzenie właściwie niezawodne, które usunie włoski z każdego miejsca. Trzeba jednak mieć świadomość, że depilowanie za pomocą depilatora może wiązać się z problemem wrastających włosków.

Dlaczego akurat te metody?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego akurat te metody są najbardziej polecane do depilacji przedramion. Właściwie odpowiedź jest prosta – są to najbardziej skuteczne metody, które dają najdłuższe rezultaty, dzięki którym efekt gładkich przedramion utrzymuje się znacznie dłużej.

Nie są polecane maszynki do golenia, bowiem włoski zaczną odrastać już następnego dnia, a nowe włoski, które się pojawiają są mocniejsze i kłujące.

Jeżeli jednak żadna z tych metod nie jest odpowiednia, istnieje również możliwość depilacji za pomocą kremów. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja chemiczna nie jest polecana wszystkim osobom. Kremy do depilacji zawierają przecież substancje chemiczne, które mogą odpowiadać za powstawanie zaczerwienień oraz podrażnień.

Więcej informacji o depilacji znajdziesz na naszym blogu – http://depilacjatorun.blox.pl/html