Przegląd technik depilacji laserowej

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Zabiegi nowoczesnej kosmetologii
25 września 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej
25 września 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały z powrotem za szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

http://www.depilacja-torun.pl/