Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Depilacja woskiem - depilacjalaserowa.net.pl

Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia mikroigłowa
24 października 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes – składnik kosmetyków
25 października 2019

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto wykonać porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem woskową trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik