Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer18821/public_html/depilacjalaserowa.net.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Mezoterapia mikroigłowa - depilacjalaserowa.net.pl

Mezoterapia mikroigłowa

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej
25 września 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października 2019

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zaaplikować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim bio-rewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu danych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Zdarzają się sytuacje, kiedy porost włosów jest zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi również pytanie, kiedy wypadanie jest normalne, a kiedy trzeba zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. W teorii tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą normalną, a więc leczenie stanu włosów, powinno się zacząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo skomplikowany, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe zalecenia przedstawia lekarz na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.